1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
 2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
 3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

Duyuru Forum Kuralları

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Root tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Root Turkey

  Root Kurucu Yönetici Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  335
  202
  43
  Kayıt:
  19 Haziran 2015
  Mesajlar:
  335
  Beğenilen Mesajlar:
  202
  Word Of Truck:
  [​IMG]

  "Ets2mpturkiye.com/ - Kullanım Şartları"

  Foruma üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılır.

  • Forum Yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir ve kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.
  • Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan kişilere aittir, yönetici ve moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.
  • Yönetici ve uzlaştırıcı dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes kullanıcı olarak tanımlanır.
  • Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır, Belirlenmiş özel alanlar dışında sadece ETS2 MP ile ilgili konular yazılabilir.
  • Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???", "katılıyorum", "geliyorum" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, mesaj sayısını artırma amaçlı yazılmış (SPAM) olarak nitelendirilir, Forum Kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.
  • Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) kesinlikle yasaktır ve aynı başlığı birden fazla bölüme açanlar hakkında gerekli yaptırım uygulanacaktır.
  • Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan mesajlar silinir ya da taşınır.
  • Konuya yazılan cevaplar konuyu açan kişinin ilk mesajına göre yani konunun amacına göre cevap yazılmak zorundadır. Konunun amacına uygun olmayan mesajlar silinir ya da taşınır, konuyu amacından uzaklaştıran kişiler forumdan uzaklaştırılır.
  • ets2mpturkiye.com ve ya teamspeak ile ilgili bildirim ve ceza itirazları ets2mpturkiye.com Mail (admin@ets2mpturkiye.com) yolu ile iletilmelidir. Herkese açık forumlarda, uyarılar veya uzaklaştırmalar ile ilgili mesajlaşmak yasaktır. Bunun sonucu olarak uyarı ve uzaklaştırmalar alabilirsiniz. Bu konuları lütfen Forum Yöneticileri ile görüşünüz.
  • Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.
  • Forum içerisindeki kullandığınız kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.
  • Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz.. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleri de kapsamaktadır.. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır.
  • Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar chat kayıtları, özel mesajlar, v.b., konuda adı geçen isimlerin onayıyla forumda yayınlanabilir. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir.
  • Forum ticari amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır.
  • Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.
  • Forumun resmi dili Türkçedir.Tamamı yada büyük bir bölümü Yabancı kelimeler (yabancı dil) kullanılarak yazılan mesajlar yaptırıma tabi tutulur.
  • Forumda, her tıklayıp giren kullanıcıdan bir şeyler kazanacağınız linklere izin verilmemektir.
  • Moderatörler tarafından mevcut konulara verilen sözlü uyarılara konu içerisinden yanıt vermek, savunma yapmak veya eleştirmek kesinlikle yasaktır. Verilen uyarıya bir itirazınız olduğu takdirde ilgili yöneticiye özel mesaj atarak iletişime geçmelisiniz.
  • İmzada Resim kullanırken Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.
  • İmzada kötü alışkanlıklara sigara, alkol, özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
  • İmza kullanırken yöneticilerin imzalarını ve ya benzerini kullanmak kesinlikle yasaktır.
  • Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
  • Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur.Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.
  • Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışınRAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.
  • Avatarda Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret. kötü alışkanlıklara özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
  • Avatarda yönetici resimleri, avatarları veya rankları taklit edilemez, kullanılamaz.
   Yukarıda açıkça belirtilen kurallara uymayan üyelerimizin avatarları kaldırılacak, gerekli görülürse avatar kullanım hakları uyarılmaksızın geçici ya da kalıcı olarak iptal edilecektir.
  • Üyeler Forumumuzun veya başka bir forum üyesinin özel bilgilerini alenen açıklayamaz.
   Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.
  • Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse kaldırılabilir.
  • Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı forum kullanımından süresiz men edilecektir. Bununla birlikte foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan forum dışı bırakılacaktır. Aynı konu kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir.
  • Forumla ilgi ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli mesajların yazılması kesinlikle yasaktır.
  • Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.
  • Tüm mesajda ve ya konuda Kalın (Bold) yazı kullanmak yasaktır.
  • Tüm mesajlarda ve ya konularda çeşitli renklerde yazı yazmak yasaktır.
  • Siyaset konularının konuşulması forumumuzda yasaktır.
  • Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Başlık açılan bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
  • Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir. Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
  • Aynı kullanıcının foruma farklı isimlerle üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler silinir ve kendisine uyarı verilir. Tekrarlanması sonucunda sürekli olarak forumdan uzaklaştırılır.
  • Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler forumu terkedebileceği gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinebilir yada kilitli konulara taşınabilir artı olarak kendilerine uyarı cezası verilir. Buna rağmen aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır. Üye cezalandırmasını forumun yöneticileri yapar. Yöneticiler isterlerse diğer yönetim grupları ile istişare yaparak fikirlerini alabilir. Ancak nihai karar organı forumun yöneticisine aittir.
  • Forum Yönetimi aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve Forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız iletişim linkinden şifrenizi isteyebilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan uzaklaştırılırlar.
  • Forumumuz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
  Worldoftrucksmp.com Yönetimi Ofis
   
  • Beğendim Beğendim x 2
 2. Muzaffer™ Turkey

  Muzaffer™ Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  328
  133
  43
  Kayıt:
  26 Haziran 2015
  Mesajlar:
  328
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Word Of Truck:
  Foruma konu açarken konunun olup olmadığına göz atınız aksi takdir de forumdan konunuz silinir,devam etmeniz durumunda uzaklaştırma alabilirsiniz.
  19.06.2016

  - *Yeni
  İnceleme yazıları dahil değildir.
  21.09.2016
   
 3. Gustav Turkey

  Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  348
  144
  43
  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğenilen Mesajlar:
  144
  Merhaba arkadaşlar,

  Forum Dostu üyelerimizin kendi mesajları ve konularına silmeye yetkisi vardır.
  Forum Dostu Tag'ı sahibi olan üyeler lütfen sildikleri herhangi bir konu veya mesaja açıklama yazmasını rica ediyoruz.

  İyi forumlar.
  21.09.2016
   
  • Beğendim Beğendim x 1
  Son düzenleme: 20 Eylül 2016
 4. Gustav Turkey

  Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  348
  144
  43
  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğenilen Mesajlar:
  144
  Lisanslı Oyun Sahibi olmayan üyelerin Şirket Konusu açması yasaklanmıştır.

  03.11.2016

  İyi forumlar.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 5. Gustav Turkey

  Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  348
  144
  43
  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğenilen Mesajlar:
  144
  Alıntı Konular İçin;
  1. Alıntı ibaresi kesinlikle eklenmelidir.
  2. Alıntı yapılan sitenin linki Google URL Short aracından kısaltılarak gerekli konuya eklenmesi zorunluluğu getirilmiştir.

  01.12.2016
  İyi forumlar.
   
 6. Gustav Turkey

  Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  348
  144
  43
  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğenilen Mesajlar:
  144
  Şirket sahipleri,
  7 gün de-aktif olan veya sadece reklam için foruma gelen şirketler uyarısız silinecektir.

  05.12.2016
  İyi forumlar.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 7. Root Turkey

  Root Kurucu Yönetici Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  335
  202
  43
  Kayıt:
  19 Haziran 2015
  Mesajlar:
  335
  Beğenilen Mesajlar:
  202
  Word Of Truck:
  Konusu silinen şirketlerin konu sahiplerinin 2. kez forumumuza kurdukları farklı bir şirketin konu açması yasaklanmıştır. Yani bundan böyle her üye 1 kereye mahsus konu açabilir. İsim değişikleri bu kural dışındadır.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.