1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
  2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
  3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

Rehber Euro Truck Simulator 2 Neden Kasar-takılır ? Vol2

Konu, 'Rehber' kısmında Uğurcan tarafından paylaşıldı.

1. Uğurcan Turkey

Uğurcan Yeni Şoför Emektar Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

46
    19
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    19
    Daha önce buna benzer bir konu açmıştım, çoğu arkadaşımız sorunlarını çözdü ancak çözemeyenler varmış onlar için daha farklı taktikler vericem uyguladıktan sonra herhangibir sorununuz kalmayacaktır.

Euro Truck Simulator 2'nin başlıca kasma nedeni nedir ?
    -Grafik kartı,Ram,Sabit disk ve İşlemci oyunun gereksinimlerini karşılamıyor ise kasar.

Bilgisayarımın donanımıma güveniyorum,sistemim gayet düzgün çalışıyor ancak yine kasıyor ?

-Ekran kartınız yeterlidir ancak monitörünüz oldukça büyüktür.Ve büyük monitör demek fazla çözünürlük demektir.Çözünürlük ne kadar yüksek olursa grafik kartına okadar çok yük biner.Örneğin "1 GB 128 bit" bir kart ile 21.5 inch(1920x1080) Çözünürlüklü bir monitör ile ETS2 oynarsanız doğal olarak kasacaktır. Yani monitörünüzün inchi normal değerlerde olması benim tavsiyemdir. Bu sadece Euro Truck Simulator 2 oyunu için geçerli deildir tüm oyunlar için geçerlidir..

Euro Truck Simulator 2 önceden kasmıyordu şimdi kasıyor ?

-Bilgisayarınız çok fazla saldırı altında kalmış yani virus bulaşmıs ve bilgisayarı yavaşlatmış olabilir buda doğal olarak oyunada kasma olarak yansır.

-Donanımlarınız aşırı ısınmış olabilir.

-Oyunda bulunan modlar kastırıyor olabilir.

-Belki saçma gelecek ancak tecrübe çok önemlidir.Oyun profilinizde şirketinizde ne kadar çok işci,araç ve garajınız varsa oyun okadar yavaş çalışır ve kasma yapar.Fazla mod kullanmakta buna dahildir tabiki de.Bunu düşüncemi yeni save açarak da teyit edebilirsiniz.

-Multiplayerde etrafınızda araç yoksa SinglePlayerden daha az kasma yapar.Herkezin düşüncesi genel olarak konuştuğunda "MultiPlayer SinglePlayer'den daha çok kasar" derler.Ancak burdaki ince ayrıntıya bakmazlar.Kısaca söylemek gerekirse SinglePlayer hertürlü kasma yapar ancak Multiplayer ile şehirde veya çok oyuncunun olduğu bir çevredeyseniz SinglePlayer'den daha çok kasma yapacaktır.

Oyunum Kasmıyor takılıyor ?

-Arkadaşlar bu sorunun cevabı oldukça basittir.Kasma olayı ram ve grafik kartından meydana gelir.Takılma olayının sebebi ise işlemci ve Depolama Diskleri'dir.

"Anlatım Bana Aittir."

• İşe yarar İşe yarar x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Şubat 2017