1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
  2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
  3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

Video Dünyanın En Hızlı Kamyonu - Volvo (demir Şovalye) 2400 Hp

Konu, 'Medya / Fotoğraf' kısmında [AYAZ]™ Ramocan tarafından paylaşıldı.

1. [AYAZ]™ Ramocan Turkey

[AYAZ]™ Ramocan Uzman Şoför Forum Dostu Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

174
    51
    28
    Beğenilen Mesajlar:
    51
    Word Of Truck:

Volvo Kamyon'un The Iron Knight isminde dünyanın en hızlı kamyonunu üretti.
    D13 motor ve seri üretilen I-Shift çift kavramalı şanzıman ile her açıdan özel olarak üretilmiştir.

Rekor denemesi kuzey İsveç'te kapalı test pisti üzerinde 276 KM hız ile Dünya Rekoru gerçekleştirilmiştir.

Volvo Trucks - The Iron Knight - Dünyanın En Hızlı Kamyonu

Dünya genelinde sağlamlığı ile tanıdığımız Volvo, şirket stratejisini şimdi de performans tarafına kaydırıyor. Yeni geliştirmiş olduğu Volvo FH serisini modifiye ederek, dünyanın en hızlı kamyonunu üretme sürecine girdi. Yapılan testlerde ve videoda rekor kırdı.

Tam 2400 Beygirlik Güce Sahip

Iron Knight (Demir Şovalye) adı verilen Volvo üretimi kamyon, FH serisinin modifiye edilmiş şaheseri. Toplamda 5 ton kapasiteye sahip olan kamyon, tam 2 binbeygir güce sahip durumda. Ayrıca 6 bin Nm Tork üretimi sağlayabiliyor. FH serisi bu kamyonunda I-Shift Dual Clutch şanzıman sistemini kullanıyor ve tamamen modifiyeli parçalardan oluşuyor.

Sıvı soğutmaya sahip olan sistemin yanı sıra, turbo beslemeleri, dev hava kanalları ve fiberglas kabin tasarımı aracın önünde gelen özelliklerinden birisidir. Iron Knight adı verilen aracın geliştirilme nedeni ise Volvo tarafından açıklandı: "500 metre ve 1000 metre kategorilerinde dünyanın en hızlı kamyonu ünvanını elde etmek için çalışıyoruz. Rekor denemeleri, ünlü yarış pilotu Boije Ovebrink tarafından 24 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecektir." denildi.

2. //ANKA\\™ | DEATHPROOF Turkey

//ANKA\\™ | DEATHPROOF Yolların Kralı Forum Dostu Kayıtlı Kullanıcı

333
    166
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    166
    Herşeyi yapan canım Volvo ödülleri toplayan scania olmaz ki kriterlere bakalım oylarımızı verirken :) :confused::(

3. YCaaann Turkey

YCaaann Uzman Şoför Forum Dostu Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

92
    39
    18
    Beğenilen Mesajlar:
    39
    Word Of Truck:
    yüksüz öyle yüklü olunca :D

4. [AYAZ]™ Ramocan Turkey

174
    51
    28
    Beğenilen Mesajlar:
    51
    Word Of Truck:
    VOLVO diyorum sizee :DD.başka araçlara benzemez .

5. //ANKA\\™ | DEATHPROOF Turkey

//ANKA\\™ | DEATHPROOF Yolların Kralı Forum Dostu Kayıtlı Kullanıcı

333
    166
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    166
    Aynen katılıyorum Ats Volvo vardıda biz mi kullanmadık yoksa böyle bariyerlere çıkarmıydık :D :D

6. [AYAZ]™ Ramocan Turkey

174
    51
    28
    Beğenilen Mesajlar:
    51
    Word Of Truck:
    aynen öyle kardeşim.şu tıra bak.bizim demirci Necmi abinin dükkanından çıkma gibi duruyo.bu arada SCS SOFTWARE ye selam olsun

• Katılıyorum Katılıyorum x 1