1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
 2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
 3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

CS:GO Overwatch Nedir?

Konu, 'Temel Bilgiler' kısmında [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17 tarafından paylaşıldı.

 1. [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17

  [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17 Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  3
  4
  3
  Kayıt:
  28 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Word Of Truck:
  Overwatch; CS: GO topluluğunun deneyimli ve nitelikli üyelerinin (araştırmacılar), topluluğu belirli bir düzene sokmak için gelen raporları inceleyip, gerektiğinde geçici ceza verebilmesine yarayan bir düzenleme sistemidir.

  Oyunun ana menüsünde, araştırmacılara Overwatch isimli bir buton sunulur. Bu butonun gözükmesi, karara varılması beklenen bir rapor olduğunun göstergesidir. Araştırmacı bu butona tıklayarak rapora konu olan olayın yaklaşık on dakikasını izleyebilir ve ardından bir karar varabilir. Eğer bir suç tespit edilirsen, araştırmacı geçici ban hakkını kullanıp kullanıcıyı cezalandırabilir. Cezanın süresi ise işlenen suçun ağırlığına göre değişmektedir.


  [​IMG]
  • ====Araştırmacılar nasıl seçilir?=====
  Araştırmacı seçimi, kullanıcıların CS: GO aktivitelerine (rekabetçi zaferler, hesabın yaşı, oynanan saat sayısı vs.) göre yapılır ve kullanıcı önceden araştırmacı görevinde bulunmuşsa, bu süre içinde aldığı puanlar da (araştırmacılar, verdikleri kararların doğruluğuna göre puan alır) göz önüne alınır. Aktif bir çizgi gösteren ve araştırmacı puanı yüksek topluluk kullanıcıları, çok daha fazla Overwatch dosyasına bakabilir.
  • ====Araştırmacılara sunulan kanıtlar====
  Raporları inceleyen araştırmacılara, şüpheli oyuncunun sekiz turluk oynanış kaydı izlettirilir. Bu kayıtta hakkında karar varılacak olan oyuncunun adı sadece "şüpheli" olarak gösterilir ve o oyundaki diğer oyuncuların adı görünmez. Araştırmacılara verilen kayıtta chat ve ses kayıtları bulunmaz. Araştırmacıların sadece oyun kaydını izleyerek karara varması beklenir.

  • ====Oyuncular nasıl Overwatch rapor sistemine düşer?====
  Overwatch sistemi, diğer oyuncular tarafından raporlanma oranı, benzer oyuncuları aşan kullanıcıların kayıtlarını barındırır. Bu kullanıcılar birden rapor sisteminde belirebilir veya raporları birikebilir. Ayrıca daha önceden Overwatch araştırmacıları tarafından incelenip suçsuz bulunan bazı kullanıcılar, test raporlarında kullanılabilir. Bu test raporları tamamen rastgele olup, bu raporlarda verilen kararlar uygulamaya sokulmaz.

  • ===Suçlamalar ve cezalar nelerdir?====
  Overwatch sisteminde 4 farklı suçlama vardır. Her bir suçlamanın sonucunda araştırmacıya iki seçenek sunulur. Eğer bir suç tespit edilememişse "yetersiz delil", suç tespit edildiyse de "şüphesiz suç delili" seçeneği işaretlenir. Bir araştırmacı dilerse raporu sonradan incelemek üzere erteleyebilir.
  • ====Raporun sonunda neler olur?====
  Her suçlama için eğer sistem araştırmacıların toplu kararlarını karşı konulmaz bir sonuca bağdaştırırsa, rapor kapanacak ve verilen karar işleme sokulacaktır. Eğer rapordaki deliller yetersiz bulunmuşsa veya herhangi bir karara varılamıyor ise rapor işlemden çıkarılacaktır.

  Herhangi bir araştırmacının kararı, bir diğerinden üstün olabilir mi?
  Evet, daha yüksek puanlı bir araştırmacının kararı, daha düşük puanlı olana göre sonuca daha fazla etki edecektir.
  • ====Araştırmacılar nasıl değerlendirilir?====
  Bir araştırmacının puanı, incelediği ve değerlendirdiği raporların doğruluğunu temsil eder. Aynı rapor için çoğunluğun verdiği bir kararı veren araştırmacı pozitif puan alırken, azınlığın verdiği bir kararı veren araştırmacı negatif puan alır. Puanlamadaki değişiklikler, araştırmacıların çoğunluğu aynı kararı verdiğinde daha fazla, farklı kararlar verildiğinde daha azdır.
   
  • Beğendim Beğendim x 2
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Şubat 2016
 2. Gustav Turkey

  Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

  348
  144
  43
  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğenilen Mesajlar:
  144
  Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle (bold'da dahil olarak) yazılmış olan mesajlar silinir veya editlenir.Devam edildiği taktirde üye'ye gerekli cezai işlemler yapılır.

  Not : Yazı stili değiştirilmiştir.
   
 3. [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17

  [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17 Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  3
  4
  3
  Kayıt:
  28 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Word Of Truck:
  Teşekkürler bilgilendirme için.
   
 4. [AYAZ]™ Ramocan Turkey

  [AYAZ]™ Ramocan Uzman Şoför Forum Dostu Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  174
  51
  28
  Kayıt:
  28 Şubat 2016
  Mesajlar:
  174
  Beğenilen Mesajlar:
  51
  Word Of Truck:
  eline sağlık YUSUF kardeşim bilgilendirme için.
   
 5. [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17

  [ÖZ DOSTLAR] YUSUF-17 Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

  3
  4
  3
  Kayıt:
  28 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Word Of Truck:
  nedemek abi
   
  • Beğendim Beğendim x 1